Wiązki rzęs z efektem 4D – czym są i jak je stosować
Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs jest doskonale znany płci pięknej. Wśród różnych metod warto wyróżnić zabieg 4D, za pomocą którego liczba rzęs zwiększa się kilkukrotnie. Metoda ma zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty.
Aby cieszyć się uzyskanym efektem przez długi czas po wizycie w salonie, należy przestrzegać ważnych zaleceń.
Kupić kępki 4D do przedłużania możliwe na stronie internetowej platinumchetvertinovskaya.pl.
Dlaczego potrzebny jest efekt 4D?
Zabieg przedłużania rzęs 4D wybierany jest najczęściej przed ważnym wydarzeniem, świętem, ślubem czy występem.
W końcu jest to metoda, która pozwoli uzyskać oszałamiający efekt i położyć niezbędny nacisk na oczy. Zabieg trwa kilka godzin, rzęsy przedłużane są nie pojedynczo, ale pęczkami, dzięki czemu osiągany jest zamierzony efekt. Aby zwiększyć objętość, najczęściej wykorzystuje się nici jedwabne lub włosie norek, które są lekkie, łatwe w obróbce i łatwe w pielęgnacji.
Można również stosować materiały silikonowe. Podczas wizyty w salonie ważne jest, aby upewnić się, że materiał został certyfikowany. Efekt 4D utrzymuje się około trzech tygodni. Aby rzęsy dłużej utrzymywały się na powiece, codziennie używaj specjalnej szczoteczki. Metoda ta pozwala nie tylko zwiększyć grubość rzęs, ale także skorygować niektóre rysy twarzy.
Na przykład szeroko rozstawione oczy powinny zostać nieco „zwężone” lub spojrzenie bardziej wyraziste poprzez wydłużenie kącików oczu. Wygląd „lalki” lub „lisa” jest popularny wśród dziewcząt.
Po zakończeniu przedłużania nie ma potrzeby stosowania dodatkowego tuszu do rzęs, gdyż nawet rzadkie i jasne rzęsy będą wyglądać efektownie.
Taką korektę mogą przeprowadzić wyłącznie profesjonalni, doświadczeni kosmetolodzy. Używają materiału, którego średnia grubość wynosi 0,006 mm. Długość i krzywizna rzęs również jest zmienna i dobierana jest indywidualnie.
Cechy przedłużania rzęs 4D
Procedura obejmuje kilka etapów. Najpierw wybierany jest obraz, następnie specjalista ocenia rzęsy klientki i wydaje rekomendacje.
Następnie przeprowadza się prace przygotowawcze, opracowuje się same rzęsy oraz okolice powiek górnych i dolnych, a także nakłada się plastry ochronne.
Następnie specjalista rozpoczyna samą procedurę. Za pomocą pęsety wyjmuje się cztery włoski, zanurza w specjalnym kleju i przyczepia do jednej z rzęs. Wszystko kończy się czesaniem specjalną szczoteczką.
Metoda 4D nie jest odpowiednia dla każdego.
Jeśli rzęsy są słabe, cienkie lub podatne na wypadanie, dodatkowa objętość tylko pogorszy ich kondycję. Zabieg jest również przeciwwskazany u osób cierpiących na poważne choroby oczu, reakcje alergiczne, a także u kobiet, u których zdiagnozowano astmę oskrzelową.